Od przeszło 150 lat EVS oznacza profesjonalne materiały opakowaniowe Państwa produktów na eksport.

Od założenia w roku 1858, jako fabryka skrzyń, wiele się zmieniło. Dziś firma Exportverpackung Sehnde GmbH to Państwa kompetentny partner we wszystkich kwestiach dotyczących opakowań eksportowych oraz logistyki. 

Certyfikat ISO

Od 2006 jesteśmy fachową firmą z certyfikatem DIN ISO 9001. Dzięki naszemu procesowi ciągłego udoskonalania zapewniamy stały wzrost jakości przy tworzeniu naszych produktów i usług. 

Zarejestrowany agent

Będąc przedsiębiorstwem zorientowanym na przyszłość jesteśmy certyfikowanym zgodnie z najnowszymi wymogami zarejestrowanym agentem niem. Federalnego Urzędu Lotnictwa (LBA), dzięki czemu możemy oferować naszym klientom specjalne usługi w zakresie transportu lotniczego.

Członek HPE

Od wielu lat jesteśmy członkiem Niemieckiego związku branży drewnianych materiałów opakowaniowych, palet, opakowań eksportowych e.V. (HPE). Związek wyznacza standardy w zakresie konstrukcji i zastosowania materiałów opakowaniowych.

Oferujemy materiały opakowaniowe, opakowania przemysłowe oraz wszystko, co dotyczy usług logistycznych. 

 

Znaczne zmiany na rynku oraz megatrendy, takie jak globalizacja przyczyniły się do tego, że musieliśmy wymyślać się wciąż na nowo. Przy czym celem pozostał: ROZWÓJ I SUKCES NASZYCH KLIENTÓW, bo tylko wtedy, gdy nasi klienci odnoszą sukces, my też możemy go osiągnąć. 

Aby o tym nie zapomnieć w codziennym zabieganiu w pracy, przyjęliśmy prostą zasadę: V.I.P. VICTORIA, bo na nasze zwycięstwo składa się odpowiedzialność, którą bierzemy za naszych klientów, służąc im wiedzą ekspercką nawet przy najbardziej złożonych projektach. To, że jesteśmy INNOWACYJNI, bo dzięki innowacyjnym technikom i technologiom nasi klienci zyskują przewagę nad konkurencją. I rozwiązujemy PROBLEMY, stosując nasze kompetencje doradcze oraz autorskie metody. Do tego zawsze trzymamy rękę na pulsie, przewodząc w procesie cyfryzacji naszej branży. 

To, co 

nas napędza

Oferujemy Państwu więcej niż samą produkcję dopasowanych do potrzeb opakowań: Dzięki naszemu szczegółowemu know-how w kwestiach logistyki i transportu jesteśmy rzetelnym partnerem na wszystkich etapach procesu importu i eksportu Państwa towarów. 

Nasi wysoko wykwalifikowani, doświadczeni pracownicy dbają o wydajne kosztowo opakowanie Państwa eksportowanych towarów. Nasza infrastruktura pozwala przenieść i opakować nawet najcięższe z nich. 40,000 m2 powierzchni magazynowej wystarcza, aby móc na miejscu przechować, opakować oraz wysłać Państwa towary. 

Mając siedzibę w dolnosaksońskim Sehnde koło Hannoveru, możemy szybko i sprawnie dotrzeć do wszystkich ważnych portów północnych, a bliskość Hannover Aircargo Center czyni z nas atrakcyjnego partnera do szybkiej i rozsądnej kosztowo realizacji zamówień. 

Jako firma rodzinna z tradycjami zarządzania przez właścicieli zadowolenie klientów to u nas kluczowa kwestia – i to obecnie już w piątym pokoleniu. Dokładamy wszelkich starań by każdego dnia na nowo potwierdzać zaufanie, które od Państwa otrzymujemy. Mogą się Państwo sami o tym przekonać. 

Odbieramy, koordynujemy, opakowujemy i wysyłamy Państwa urządzenia w przypadku dużych projektów. Występujemy przy tym w roli partnera systemowego w zakresie wysyłki. Mogą Państwo wskazać swoim dostawcom, aby dostarczyli zamówione elementy w Państwa imieniu bezpośrednio do nas. Dzięki dużym halom i otwartej przestrzeni magazynowej w przypadku bardzo dużych projektów elementy możemy odbierać, opakowywać i bezpośrednio od nas wysyłać na raz lub partiami.

Nasza

historia

W 1858 roku w Anderten koło Hannoveru powstaje fabryka skrzyń Scharnhorst. Po zmianie nazwy w roku 1897 na „Andertener Kistenfabrik“ fabryka działa, aż do II wojny światowej. Siedmiu pracowników wykonuje drewniane skrzynie wyłącznie ręcznie przy użyciu piły, młotka i gwoździ. Po krótkim okresie zawieszenia działalności po wojnie trzecie pokolenie rodziny Scharnhorst z sukcesem odbudowało zakład. 

W roku 1973 prowadzenie firmy przejął inżynier Gerhard Scharnhorst. Cztery lata później firma wraz z 15 pracownikami przeniosła się, aby narodzić się na nowo pod szyldem „Holzverpackung Hannover GmbH“. W 1982 zakład w Anderten już nie wystarczał. 

Atrakcyjny teren na nowy znaleźliśmy w Sehnde, zakładając tu “Exportverpackung Sehnde GmbH”. Odtąd działamy w obu tych lokalizacjach. Szczególnie istotnym momentem był następnie rok 1989: pierwszy raz wykonano tutaj i wysłano skrzynię o długości 25 m. Sześć lat później padł nowy rekord: Zapakowanie i wysłanie przesyłki o wadze 80 ton. Nadal imponujące, ale na pewno już nie takie nadzwyczajne w całej palecie produktów EVS. Ponadto od 2006 roku EVS posiada certyfikat w standardzie ISO, a ściślej DIN EN ISO 9001 : 2015. 

W roku 2008 prowadzeniem przedsiębiorstwa zajęli się Björn i Thorben Scharnhorst, będący przedstawicielami 5. pokolenia właścicieli. Cztery lata później firma EVS została zarejestrowanym agentem certyfikowanym przez Federalny Urząd Lotnictwa (LBA), stając się tym samym częścią bezpiecznego łańcucha dostaw. Oferujemy przy tym nie tylko realizację bezpiecznych jak nigdy przesyłek lotniczych dzięki przechowywaniu w zabezpieczonych halach, dbając o właściwy proces spedycyjny wysyłki, ale także uzupełniamy ofertę o własne kontrole towaru detektorem materiałów wybuchowych.

W roku 2014 założyliśmy Export Pack Polska (EPP), będącą filią naszego przedsiębiorstwa, z Łukaszem Pietrzykiem jako prezesem zarządu. Kolejny kamień milowy na drodze ku przyszłości grupy firm EVS. W 2019 EPP przekształcono tak, aby możliwa była przeprowadzka firmy do większych hal w obrębie Zabrza dla lepszej realizacji potrzeb klientów.

Wraz ze stworzeniem kolejnego obszaru działalności w zakresie logistyki kontraktowej co i rusz zwiększano we wcześniejszych latach powierzchnię hal w Sehnde i Anderten, aby sprostać obecnemu i przyszłemu zainteresowaniu klientów. Do działania napędzają nas zaangażowanie, aspiracje oraz jasna deklaracja satysfakcji klienta. Wartościom tym towarzyszą zdobyte nagrody, takie jak wyróżnienie „Großen Preis des Mittelstandes“ czy też pieczęć „Top-Innovators 2021“.

Zmierzamy tą drogą nadal, aby także w przyszłości móc pisać historię Grupy EVS. 

Tu

jesteśmy 

Sehnde

Jak zdradza nazwa naszej firmy, Exportverpackung Sehnde GmbH, naszym domem jest Sehnde. Oprócz działu obsługi klienta oraz zarządu są tu zlokalizowane także powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Nasza siedziba w Sehnde oferuje nam wiele strategicznych korzyści, a wśród nich duże powierzchnie, dogodne połączenia autostradowe oraz bezpośrednią bliskość lotniska Langenhagen. 

Anderten

Celem, jaki sobie stawiamy jest świadczenie jak najlepszej usługi naszym klientom. Doprowadziło to do powstania w roku 2016 nowej nowoczesnej hali oraz rozbudowy naszego budynku biurowego w oddziale Anderten. Nowa hala jest przeznaczona do przenoszenia dużych ładunków, została dostosowana do wydajności energetycznej oraz oferuje modułowe i elastyczne stanowiska pracy. Dlatego też posiadamy odpowiednie wyposażenie do tego by realizować złożone projekty dla naszych klientów, zarówno jako dostawca opakowań eksportowych, jak i usług logistycznych. 

Zabrze

Przywiązujemy dużą wartość do własnej produkcji materiałów opakowaniowych, aby móc zapewnić ich wysoką jakość. Nasz zakład w Polsce powstał właśnie dlatego, żeby odciążyć produkcję w Sehnde i zaopatrywać w te materiały nasze oddziały. Polska spółka jest ponadto samodzielna i zapewnia polskiemu rynkowi te same usługi o znanej jakości, jakie my świadczymy w Niemczech.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Znają państwo nasz newsletter?

Logistyka to my, nasze życie to logistyka. Logistyka to nasza pasja!

O wszystkim, co dotyczy tematu logistyki i EVS dzielimy się w naszym newsletterze. Pozostań na bieżąco, zapisując się do naszego newslettera.

Przygotujcie się na ekscytujące – my nie spamujemy, my przynosimy postęp wiedzy!