Jesteśmy

EXPORT PACK POLSKA

Od ponad 150 lat nazwa Scharnhorst jest kojarzona z profesjonalnym pakowaniem towarów eksportowych. Od momentu założenia firmy w 1858 r. wiele się wydarzyło: dzisiaj Exportverpackung Sehnde GmbH jest profesjonalnym partnerem we wszystkich aspektach opakowań eksportowych i logistyki.

Dzięki naszym usługom i rozwojowi w czasach dużej dynamiki, globalizacji i cyfryzacji jesteśmy postrzegani jako pionierzy innowacji w naszej branży. Dzięki usłudze doradczej NEXIS udostępniamy całą naszą specjalistyczną wiedzę i analizujemy łańcuchy procesów logistycznych. Wyniki są szybko wdrażanymi optymalizacjami, które tworzą zauważalne udogodnienia.

Ponieważ przejrzystość informacji jest dla nas bardzo ważna, opracowaliśmy własne oprogramowanie, które integruje i łączy w sieć wszystkich uczestników łańcucha dostaw. X-Parts Management w każdej chwili w przejrzysty sposób pokazuje , gdzie znajduje się dany element. Optymalizuje to proces przepływu towarów i znacznie skraca czas przygotowania do wysyłki.

Oferujemy rozwiązania

Oferujemy Państwu coś więcej niż tylko opakowania tworzone na miarę; dzięki naszemu know-how w zakresie logistyki i transportu jesteśmy niezawodnym partnerem na wszystkich etapach importu i eksportu Państwa towarów.

Mamy potencjał

Nasi wyspecjalizowani i doświadczeni pracownicy zapewniają optymalne pakowanie towarów eksportowych. Nasza infrastruktura pozwala nam na przemieszczanie i pakowanie nawet najcięższych towarów. 40 000 m2 powierzchni magazynowej oferuje wystarczającą ilość miejsca do przechowywania, pakowania i wysyłki towarów.

Nasza optymalna lokalizacja

Nasza siedziba w Sehnde koło miasta Hannover w Dolnej Saksonii pozwala na szybkie i łatwe dotarcie do wszystkich głównych portów North Range. Bliskość Centrum Lotniczego w Hannoverze czyni z nas atrakcyjnego partnera do sprawnej i ekonomicznej realizacji zamówień.

Angażujemy się

Jako firmie rodzinnej zarządzanej przez właściciela, zależy nam na zadowoleniu klienta, jest to dla nas najwyższym priorytetem – również teraz, w piątym pokoleniu. Dokładamy wszelkich starań, abyście Państwo mogli nam zaufać.

Certyfikat ISO

Od 2006 roku jesteśmy certyfikowaną firmą specjalistyczną zgodnie z normą DIN ISO 9001. Ciągłym procesem doskonalenia gwarantujemy stały wzrost jakości naszych produktów i usług.

Zarejestrowany agent

Zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi jesteśmy certyfikowani przez Federalny Urząd Lotnictwa (LBA) jako zarejestrowany agent i możemy oferować naszym klientom specjalne usługi w zakresie frachtu lotniczego.

Członek HPE

Od wielu lat jesteśmy członkiem stowarzyszenia Bundesverband Holzpackmittel, Paletten, Exportverpackung e.V. (Federalne Stowarzyszenie Opakowań Drewnianych, Palet, Opakowań Eksportowych) (HPE). Stowarzyszenie określa standardy w zakresie konstrukcji i stosowania materiałów do opakowań.

Łukasiewicz

Cel, który nas motywuje

ROZWÓJ I SUKCES NASZYCH KLIENTÓW 

Osiągniemy sukces tylko wtedy, gdy nasi klienci osiągną sukces

Aby nie zapomnieć o tym w stresującej rutynie, przyjęliśmy prostą zasadę: V.I.P.

Brzmi banalnie? Nie, ponieważ przyjęliśmy własną interpretację. Bierzemy ODPOWIEDZIALNOŚĆ za naszych klientów i dzięki fachowej wiedzy jesteśmy gotowi do realizacji również w przypadku złożonych projektów.

Jesteśmy INNOWACYJNI, ponieważ wykorzystujemy innowacyjne techniki i technologie, aby zapewnić naszym klientom konkurencyjną przewagę.

Dzięki naszej wiedzy i specjalnie opracowanym rozwiązaniom rozwiązujemy PROBLEMY. Ponadto jesteśmy zawsze na bieżąco i jesteśmy liderem w dziedzinie cyfryzacji w naszej branży.

Odpowiedzialność

Firma Exportverpackung Sehnde GmbH jest zarządzana przez właściciela od ponad 150 lat. Krótkie drogi decyzyjne i bezpośrednia komunikacja, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, tworzą atmosferę pracy, w której liczy się niezawodność i wiedza.Gwarancja jakości i jej rozwój jest naszym hobby.

Innowacje

Exportverpackung Sehnde GmbH otwiera nowe kierunki w dziedzinie obsługi eksportu. Nowe technologie oraz wiedza i doświadczenia z różnych firm i branż łączą się i tworzą znaczny potencjał do rozwoju naszych klientów.

Rozwiązywanie problemów

Exportverpackung Sehnde GmbH rozwiązuje problemy w zakresie wsparcia eksportu. Rzetelnie i kompetentnie realizujemy indywidualne wymagania w zakresie opakowań, wsparcia dla klientów i dostawców oraz kompetencji metodologicznych w zakresie administracji. Jesteśmy liderem w analizie procesów wysyłkowych wskazujemy na możliwości rozwoju i konsekwentnie wdrażamy je w życie w ramach naszych prac projektowych.

NASZA HISTORIA

Od czasu założenia firmy w 1858 roku wiele się wydarzyło, ale zawsze byliśmy wierni naszym zasadom. Gwałtowne zmiany na rynku i trendy takie jak globalizacja, sprawiły, że musieliśmy ciągle na nowo odkrywać siebie. Obecnie nie jesteśmy już tylko firmą pakującą, ale zajmujemy się również outsourcingiem logistyki, doradzamy firmom i tworzymy własne rozwiązania informatyczne.

1858

Założenie fabryki opakowań Scharnhorst w Anderten

1897

Firma pod nazwą “Andertener Kistenfabrik” do początku II wojny światowej zatrudniała 7 pracowników. Wszystko było produkowane ręcznie.

1945

Zniszczenie produkcji podczas II wojny światowej

1948

Odbudowa zniszczonej fabryki przez Louisa Scharnhorsta

1973

Przejęcie firmy przez Gerharda Scharnhorsta

1977

Przeniesienie i zmiana nazwy na “Holzverpackung Hannover GmbH”, firma zatrudnia 15 pracowników

1982

Powierzchnia w Anderten staje się zbyt mała, jest to związane z przeniesieniem się do Sehnde. Exportverpackung Sehnde GmbH staje się firmą siostrzaną i przenosi się do nowej siedziby wraz z Holzverpackung Hannover GmbH.

1989

Pierwsza produkcja i wysyłka skrzyni o długości 25 m

1995

Kolejny rekord: pakowanie i wysyłka skrzyni 80 t

2006

Certyfikacja zgodnie z normą DIN ISO 9001:2000.

Byliśmy w stanie z powodzeniem utrzymać certyfikację ISO przez kolejne lata

2008

Piąte pokolenie dołącza do rodzinnego przedsiębiorstwa; synowie Thorben i Björn Scharnhorst dołączają do firmy

2012

Zarejestrowany agent

Federalny Urząd Lotnictwa Cywilnego (LBA) certyfikował nas jako zarejestrowanego agenta. Dzięki temu możemy zaoferować bezpieczny transport lotniczy. Nasz wyszkolony personel dba o bezpieczny stan ładunku, przechowuje go w zabezpieczonych halach i zleca wysyłkę certyfikowanym spedytorom LBA

2014

W 2014 roku założyliśmy naszą spółkę córkę Export Pack Polska z panem Łukaszem Pietrzykiem, który zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego. To kolejny kamień milowy w kierunku rozwoju grupy przedsiębiorstw EVS.

Lokalizacja Zabrze

Tutaj można dowiedzieć się wszystkiego o naszej lokalizacji w Polsce

Menu